Koloběžky Kostka

Kostka logo

Mezi kvalitní a současně i levné koloběžky lze řadit výrobky největší tuzemské firmy KOSTKA - kolobka s.r.o.  Od roku 2002 se tento český výrobce specializuje na výrobu kvalitních laserem upravovaných ocelové rámů. Má vlastní vývojovou halu, kde s týmem projektantů a designerů vyvíjí modely pro děti a dospělé, pro závodníky i speciální modely pro turistiku nebo do městského provozu.

Každá koloběžka, která opouští brány firmy, je skutečným skvostem. Většina typů je osazena špičkovými komponenty SHIMANO, díky nimž jsou koloběžky bezpečné i ve vysokých rychlostech a současně zaručují dokonalé jízdní pohodlí. Proto není divu, že na takovém koloběžkovém speciálu za sebou hravě zanecháte i kdejakého rekreačního cyklistu. KOSTKA kolobka s.r.o. navíc jako jedna z mála firem v této branži dbá také na design a celkové provedení.

 

Kostka výrobaKostka výroba

Společnost Kostka byla založena v roce 1992 jako podnikatelský subjekt - fyzická osoba. Oborem působnosti byla kovovýroba a zámečnictví, zpočátku ve velmi stísněných podmínkách. Později se působnost společnosti rozvinula a byla zahájena výroba rámů jízdních kol včetně lakování práškovým komaxitem pro tuzemské odběratele. V této době se společnost přemístila do prostor bývalého závodu ČEMOLEN v Potůčníku. Po rekonstrukci objektů zahájena výroba koloběžek. V rámci privatizačních procesů pak společnost využila nabídky a zakoupila část areálu bývalého závodu do osobního vlastnictví a byla zahájena rozsáhlá rekonstrukce objektů. V roce 2002 byla s ohledem na velmi levné čínské dovozy výroba rámů utlumena a společnost intenzivně hledala nový výrobní program. V této době jsme využili stávající technologie a zahájili výrobu koloběžek vlastní konstrukce zpočátku s určením pro děti. Postupně koloběžky prošly zásadním konstrukčním vývojem a modely koloběžek se vyprofilovaly do dnešní podoby sportovního nářadí s určením od dětí až po náročnou sportující veřejnost.

 

Pro nejbližší budoucnost je záměrem společnosti KOSTKA - kolobka s.r.o. svým způsobem přispět k rozvoji koloběžkářského sportu a předložit veřejnosti vysoce kvalitní a technicky vyspělé koloběžky pro oddech, turistiku a sport.

 

Společnost KOSTKA - kolobka s.r.o. se stala vlastníkem patentů, průmyslových vzorů a tvarů na základě mezinárodního práva patentové ochrany.

 

Kostka výrobaKostka výroba

Kostka výrobaKostka výroba

Kostka výrobaKostka výroba

Kostka výrobaKostka výroba

Kostka výrobaKostka výroba

Kostka výrobaKostka výroba